• Informacje na początek

Nazywam się Aleksandra Walasek- Zawadzka i jestem pedagogiem szkolnym

w Szkole Podstawowej we Franciszkowie.

KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo!

Jeśli potrzebujecie konsultacji dotyczących Waszego dziecka, to jest ona możliwa w różnych formach.

Możemy porozmawiać telefonicznie, na Teams lub osobiście - po wcześniejszym ustaleniu terminu i formy kontaktu.

Możecie Państwo zgłaszać taką potrzebę na Librusie, Teams, telefonicznie na numer szkoły 89 640 99 98 (proszę zostawić wiadomość w sekretariacie a ja napewno oddzwonię) lub mailowo na adres olkawalasek@o2.pl.

Jakie są moje zadania?

• udzielam wsparcia i pomocy uczniom przeżywającym różne kryzysy emocjonalne;

• udzielam pomocy uczniom w rozwiązywaniu problemów w kontaktach rówieśniczych , szkolnych i rodzinnych;

• udzielam pomocy wychowawcom i nauczycielom w ich pracy z uczniami;

• prowadzę i organizuję zajęcia profilaktyczne i rozwojowe dla uczniów;

• udzielam wsparcia rodzicom w procesie wychowania ich dzieci, prowadzę konsultacje indywidualne.

Uczniu, możesz do mnie się zwrócić gdy:

• jeśli czujesz potrzebę porozmawiania z kimś dorosłym,

• masz problemy w szkole, w domu czy wśród kolegów i koleżanek i nie wiesz jak je rozwiązać,

• masz ciekawe pomysły i chcesz się nimi podzielić,

• jeśli potrzebujesz porady dotyczącej wyboru szkoły czy zawodu,

• lub jeśli będziesz miał inny, ważny dla Ciebie powód.

Rodzicu, możesz się do mnie zwrócić, gdy:

• niepokoi Cię zachowanie dziecka;

• chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich relacjach z nim;

• chcesz porozmawiać o funkcjonowaniu dziecka w szkole;

• potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania;

• szukasz pomocy i nie wiesz do kogo się zwrócić.

Warto wcześniej umówić się na spotkanie telefonicznie, tak abym mogła poświęcić czas tylko Państwu i Państwa dziecku (tel. do szkoły 89 640 99 98).